Sentralt tillegg for ansatte tilknyttet hovedtariffområdet LO/YS er nå registrert.
Sentralt tillegg
Vi har registrert det sentrale tillegget for 2024, for ansatte tilknyttet hovedsammenslutningene LO Stat og YS Stat, samt uorganiserte ansatte i virksomheter der LO Stat/YS Stat er det største avtaleområdet i henhold til brevet om lokale forhandlinger.
De virksomhetene som har ansatte som har fått registrert sentralt tillegg, har fått en sak fra oss i Kundesenter på nett med informasjon om dette.
Lærlinger og unge arbeidstakere
Lærlinger og unge arbeidstakere er ikke oppdatert med sentralt tillegg. Disse blir ivaretatt på et senere tidspunkt i påvente av avklaringer med Digitalisering- og forvaltningsdepartementet.
Innlesing av resultat fra lokale forhandling
Innlesingsprogrammet for lokale forhandlinger er under oppdatering med hensyn til endringene som følger av lønnsoppgjøret.
Vi anbefaler derfor at dere avventer å ta i bruk innlesingsprogrammet for lokale forhandlinger via transaksjonskode YHR_LOK_FORH_INNLES3. Vi informerer i eget kundenotat når innlesingsprogrammet er klar til bruk.