Vi lanserer den digitale systemløsningen Lokale lønnsforhandlinger til de virksomhetene som tar i bruk denne i år.
Kundene som har signert for opptak på systemløsningen Lokale lønnsforhandlinger i år, har i dag onsdag 30. april, fått tilgang til denne i selvbetjeningsportalen.
Brukere med rollen "Administrator" kan nå logge seg inn i tilgangsportalen, som vil ligge som en egen applikasjon i DFØ-ID. Vi minner om at roller for "Administrator" og/eller tilgang til Kundesenter på nett til superbruker, må bestilles i bestillingsskjema av en autorisert bestiller via sak i Kundesenter på nett.
Informasjon om blant annet anbefalt datavask ble sendt til virksomhetenes kontaktperson tirsdag 18. mars.
I forbindelse med å ta i bruk en ny systemløsning, oppfordrer vi virksomhetene til å vektlegge god intern kommunikasjon og informasjonsdeling mellom partene og brukerne.
Opplæring
Vi ønsker samtidig å minne alle kundene som er på systemløsningen om å melde seg på brukerforum via våre nettsider.
Påmeldingsfrist til årets superbrukerkurs nærmer seg, du kan melde deg på her:
Merk at hver enkelt superbruker må melde seg på individuelt gjennom kursoversikten.
Hvem får tilgang?
Alle aktive ansatte i virksomheter som tar i bruk systemet, og som ikke er eksterne, vil nå få tilgang til flisen Lokale lønnsforhandlinger i selvbetjeningsportalen. Hvilke områder brukerne får tilgang til i systemløsningen, avhenger av hvilken rolle de har.
Brukerveiledninger og videoveiledning
Kundenettsidene våre er oppdatert med kjente feil, oppdateringer og veiledninger.