Vi har lagt ut oppdaterte rapporter for delårsregnskap i regnskapssystemet Unit4 ERP. Rapportene fyller ut delårsregnskapet basert på informasjon fra regnskapet, og kan brukes som et grunnlag for arbeidet med første delårsrapportering.
Delårsregnskapsrapportene er oppdaterte for kunder med følgende tilknytningsform og føringsprinsipp:
- Bruttobudsjetterte virksomheter som fører regnskapet etter SRS
- Bruttobudsjetterte virksomheter som fører regnskapet etter 1. år SRS
- Bruttobudsjetterte virksomheter som fører regnskapet etter kontantprinsipp
- Nettobudsjetterte virksomheter
Rapportmalene henter tall fra regnskapet i Unit4 ERP og er ment som et hjelpemiddel ved utarbeidelse av delårsregnskapet for 1. tertial. Det er viktig at dere alltid kontrollerer tallene, da det kan oppstå avvik mellom det som kommer fram i rapportene og det som er bokført i regnskapet.
Mer informasjon finner dere på kundesidene
På kundesidene har vi beskrevet hvordan dere tar ut rapporten fra regnskapet. Her finner dere også informasjon om endringer i rapportene og tips til hva som bør kontrolleres når dere fyller ut delårsregnskapet.
Det er deres eierdepartement som fastsetter om og hvor ofte delårsrapportering skal skje, og hvilke krav som gjelder for denne rapporteringen.